Pre obnoviteľov garážovej brány

Vítam Vás, volám sa Ladislav Katona, a som majiteľom tejto webovej stránky. Na tejto stránke sme sa snažili s kolegami zosumarizovať najviac užitočných rád pre staviteľov. Keď dodržíte  naše rady, tak už počas stavania môžete ušetriť peniaze, preto Vás prosím aby ste si prečítali nasledujúce:

Tip: Keď teraz nemáte čas, ale máte záujem o cenovú ponuku na garážovú bránu, kliknite sem!

I. Charakteristické výškové a šírkové veľkosti

Pri obnove garážovej brány väčšinou pracujeme už s danými veľkosťami, čo sa týka šírky a výšky. Už počas obnovy garážovej brány treba mať na mysli, že výškové rozmery môžu byť ( veľkosť otvoru – nie celá vnútorná výška!):1875mm, 2000mm, 2125mm, 2250mm, 2375mm, 2500mm. Kým šírkové veľkosti môžu byť (od steny k stene), 2250mm, 2375mm, 2500mm, 2625mm (k tomu výška môže byť iba 2125mm), 2750mm a 3000 mm, tieto sú najčastejšie renovačné veľkosti. Je dobré keď rozmery garážovej brány „prispôsobíme“ k týmto veľkostiam. Tak môžeme ušetriť čas, peniaze a prácu.

Napríklad: VW Transporter alebo Toyota Hiace bez záhradky sa zmestí do garáže s výškou 2.125m.

Tip: K 2 m a 2.125 m vysokej garážovej brány dostanete výhodnejšie automatiku.

Prosím si cenovú ponuku na garážovú bránu

II. Automatizácia a zvýšenie účinnosti

V 99% prípadoch sa garážové  brány montujú s automatikou, ale málo ľudí vie  využiť extra opcie, ktoré ponúkajú Hormann  pohony už v základe. Také sú napríklad vnútorné  ovládanie. Keď namontujeme na stenu jednoduché zvoncové tlačítko (elektrikár presne vie), a zapojíme dvojžilový kábel do tlačítka, druhý koniec do motora, dostaneme pohodlné ovládanie, a tak netreba vysielač stále držať pri sebe, keď sme doma. Keď si dáme namontovať  alebo si namontujeme tento vnútorný spínač, je dobré, keď si dáme hneď spraviť zvlášť káblovanie automatiky. Konektor na 220 V je potrebné namontovať na automatiku podľa nasledujúcich výpočtov. Otvor garážovej brány + 45cm – toľko musí byť vzadu od otvoru, a na 20 cm od stredu otvoru

Viem, že na prvý pohľad sa to zdá byť zložité , ale verte mi , oplatí sa stým zaoberať!

Prosím si cenovú ponuku na garážovú bránu

III. S akým  časom treba rátať, aby sme sa nemuseli naháňať na konci?

Hormann garážové brány sa vyrábajú v Nemecku, a odtiaľ ich aj my dostaneme. Približný čas, s ktorým musíme rátať kým nám dovezú bránu je 4-8 týždňov. Podrobnejšie to znamená:

Keď je brána biela , treba rátať  so 4-6 týždňami. Keď brána je farebná alebo má  vzhľad drevený dekor, tak 6-8 týždňov! Veľa garážových brán máme na sklade, preto sa môže stať, že týždeň od objednania už vieme aj namontovať bránu! Ale každému odporúčam aby zrátal s 1,5-2 mesiacmi a potom sa netreba naháňať. Tieto brány vyrábajú presne na Vašu zákazku v Nemecku. Sú aj také garážové brány, ktoré vyrábajú s ,,remeselným“ postupom, a je možné že sú aj skôr hotové, ale podľa Vás je to isté riešenie na dlhú dobu?

Prosím si cenovú ponuku na garážovú bránu

IV.  Maličkosti, s ktorými sa oplatí zaoberať

a.) Nenechajte sa sklamať s hodnotou K ( hodnota K znamená aká je tepelná priepustnosť garážovej brány). K hodnota  brány Hormann s 2 cm izoláciou má vlastnosti ako stredno-kvalitné plastové okno.

b.)  Brány s prelisom sú  vždy cenovo výhodnejšie než kazetové brány.

c.) Blízko garážovej brány nikdy neplánujte žiadne vedenie, alebo rúru, lebo montáž môže byť drahšia.

Vybratie vhodnej garážovej brány: Kliknite sem